نحوه ی انتخاب شارژر مناسب خودروهای الکتریکی (خودروهای برقی)

سیستم اعلام ظرفیت پارکینگ
سیستم اعلام ظرفیت پارکینگ
۱۳۹۶/۱۰/۲۸
نحوه ی استفاده از شارژر خودروهای الکتریکی (خودروهای برقی)
۱۳۹۷/۰۳/۲۴

شارژر مناسب خودروی الکتریکی (خودرو برقی) خود را چگونه انتخاب کنیم؟

سوالی که به زودی از هم خواهیم پرسید

روز اول جولای سال ۱۸۵۹ میلادی، “کلنل دریک” اولین چاه نفت دنیا را در ایالات متحده حفر کرد، پنجم خرداد ۱۲۸۷ خورشیدی، درست ۴۹ سال بعد، مسجد سلیمان میزبانی اولین چاه نفت خاورمیانه را به عهده گرفت و از آن روز به بعد ما استعمار شدیم، نفت را ملی کردیم، به ثروت رسیدیم و تا به امروز علی رغم تمام مشکلات، نفت تنها دارایی ما و محرک اصلی چرخ صنعت دنیا بوده است. در میانه ی سال های ۸۰ میلادی پیش بینی شده بود که نفت تا دو الی سه دهه ی دیگر به اتمام می رسد، با رسیدن به موعد، اگر چه شیره ی دلِ زمین تمام نشد، اما از انحصار در آمد و امروزه انبوهی از امکانات تکنولوژیک جایگزین طلای سیاه شده اند.

مقدمه را کوتاه می کنیم، اگر آماده ی گام گذاشتن به عصر جدید هستید، باید بگوییم انرژی های نو و تجدید پذیر مانند الکتریسیته، نقش نفتِ عصر جدید را بازی خواهند کرد می توانند یک ملت را به ثروت برسانند، رابطه ی انسان با محیط زیست را تغییر دهند و کیفیت زندگی فردی و اجتماعی را متحول کنند. از این گونه انرژی ها میتوان در مواردی مانند تکنولوژی خودروهای الکتریکی (خودروهای برقی) یا ایستگاه های شارژر خودروی الکتریکی (خودرو برقی) یا همان شارژر خودروی الکتریکی (خودرو برقی) استفاده نمود.ما در سطرهای پیش رو المان هایی در اختیار شما قرار می دهیم تا با ذهنی باز سراغ شارژرهای برقی رفته و بتوانید از همین حالا، مدلی که نیازهای شما را برآورده می سازد را شناخته و تهیه نمایید.

چالش خودروی الکتریکی (خودرو برقی)، دیروز، امروز، فردا

طبق امار، در سال ۲۰۱۵ میلادی تنها یک میلیون خودروی الکتریکی (خودرو برقی) در سراسر جهان وجود داشته است. دو سال بعد، یعنی در ۲۰۱۷، این عدد به سه میلیون می رسد و پیش بینی ها نشان می دهد تا ۲۰۲۰، چیزی بین نه الی بیست میلیون خودروی الکتریکی (خودرو برقی) در دنیا مورد استفاده قرار بگیرید.

یکی از عواملی که این رشد را تسهیل کرده، افزایش قدرت تکنولوژی در تولید شارژر خودروی الکتریکی (خودرو برقی) یا برقی است. جالب نیست که می توان خودروهای الکتریکی (خودروهای برقی) را همانند یک گوشی هوشمند، در منزل، محل کار و محیط های عمومی شارژ کرد و بعد مسافت طولانی را پیمود؟

 

 

 

 

 

چگونه شارژر مناسب با خودروی الکتریکی (خودرو برقی) خود را انتخاب کنم؟

سوالی که به زودی از هم خواهیم پرسید

با سرعتی که دنیای تکنولوژی پیش می رود، سال های آینده مدام از هم می پرسیم که بر چه مبنایی باید شارژر خودروی الکتریکی (خودرو برقی) خود را انتخاب کنیم. کدام مدل در کجا و چگونه کار می کند و چه ویژگی هایی دارد. باید سراغ کدام برند رفت و این دست از مسائل. حتما می دانید که همین حالا خودروی الکتریکی (خودرو برقی) در خیابان های سراسر ایران، هر چند انگشت شمار، اما حضور دارند. در نتیجه مطالعه ی چگونگی و نحوه ی انتخاب شارژر مناسب خودروی الکتریکی (خودرو برقی)، با دشت و ضعف، توامان نیاز امروز و فردای ما است.

در اینجا بسته به اینکه در چه شرایطی هستید، سه نوع اصلی شارژر خودروی الکتریکی (خودرو برقی) را معرفی کرده و نگاهی چکیده وار به ویژگی های هر یک خواهیم داشت. شایان ذکر است نگاه ما از تدوین این بخش نه تنها سرویس دهی به دارندگان خودروی الکتریکی (خودرو برقی) بلکه به صاحبان مشاغل، برندها و کسب و کارهای گوناگون بوده است، برای مثال در نظر آورید مرکز خریدی را که در پارکینگ خود به خودروی الکتریکی (خودرو برقی) خدمات شارژ خودرو  ارایه می نماید، هوشمندانه و فوق العاده نیست؟

 

هرمِ انواع شارژرهای الکتریکی روی قاعده ی سه گانه ی شارژرهای سریع، شارژرهای دیواری و پست شارژها بنا می شود. هر کدام محدودیت ها و مقدورات مخصوص به خود را دارند و بنا به شرایط در حالت های گوناگون به کار گرفته می شوند.

شارژرهای سریع

تصویری که مشاهده می کنید یک Raption 50 است که در چند دقیقه باک ( باطری ) الکتریکی شما را پر کرده و خودروی شما را آماده می کند تا پس از وقفه ای کوتاه حتی به کوتاهی نوشیدن یک فنجان قهوه ، فریاد جاده را پاسخ دهد. به طور کلی تمامی محیط های عمومی می توانند از این شارژر الکتریکی سریع بهره ببرند. بدنه ی مقاوم، طراحی زیبا و بهره وری فوق العاده در کنار ویژگی اصلی که ذکرش رفت، Raption 50 را ویژه و متمایز می سازد.

شارژرهای دیواری

شارژرهای دیواری به زودی در زمره ی لوازم منزل قرار می گیرند. آن ها را در پارکینگ خانه، شرکت، یا حیاط نصب می کنید و در زمان توقف اتومبیل، تجهیز سفر بعدی را محقق می سازید. برای همه ی ما پیش آمده که از صف پمپ بنزین کلافه شده ایم، حالا با تکنولوژی جدید، هر کس می تواند خودروی الکتریکی (خودرو برقی) خود را در هر زمان و مکانی، با استفاده از یک eHomeWallBoxشارژ کند.

پست شارژرها

پست شارژرها در ذات و مفهوم، شبیه به پمپ های بنزین هستند. یعنی طراحی شده اند تا در مکانی مخصوص و مشخص قرار بگیرند و سرویس دهی کنند. اما تمام نکات مربوط بهره وری انرژی، سازگاری با محیط زیست و سایر امور عمومی درباره ی شارژرهای الکتریکی درباره ی آن ها صادق است.

شارژرهایی که معرفی شدند، در ۵۶ کشور و بیش از ۵۰ هزار مرکز به کار گرفته می شوند. از همسایه ی عربی ما عمان، تا لندن و اکراین و اسپانیا. اگر برای گام گذاشتن به عصر آینده عزم جزمی دارید، خوشحال می شویم چند کلامی با شما هم صحبت شویم.